Kiedy dzieci nie mają co robić – klika sposobów na szare jesienne popołudnia


Bez kategorii
Zimą, sporo rodziców intensywnie namyśla się, w jaki sposób umilić ten czas swoim pociechom. Ujemne temperatury oraz szybko nadchodzący zmierzch zmuszają do spędzania większości czasu w domu, który (tylko na pozór) jest niegodnym zainteresowania miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z pobliskim podwórkiem lub placem zabaw. Nie dopuśćmy mimo wszystko, by zimowa aura za oknem ograniczała wyobraźnię maluchów. Sporo frajdy przysporzy pociechom robienie kartek świątecznych czy ozdób na choinkę.
10 lutego 2023

Gry planszowe rodzinne to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki
Gry planszowe strategiczne zaciekawią każdego człowieka

Powoli jest tak, że gry komputerowe rozpoczynają tracić na zainteresowaniu, a swoją pozycję w strukturze gier zaczynają odzyskiwać gry planszowe. W dużej mierze staje się tak przez to, że gry planszowe strategiczne zrobiły się bardziej rozbudowane, są ciekawsze pod względem graficznym, a dodatkowo często będą tak przyszykowane, że możemy w nie zagrać na parę sposobów.
10 stycznia 2023

Gdzie i jak zamawiać gry na komputer i konsolę?


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki
Gry komputerowe oraz gry na konsolę cieszą się rzeczywiście niemałą popularnością. Grają w nie zarówno dzieci, nastolatki jak i dorośli. Wpływ na taką sytuację ma bardzo duża różnorodność gier, przez co każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – dzieci gry z kategorii przygodowych, a dorośli strategiczne. Gdzie szukać najciekawszych gier i atrakcyjnych ofert ich zakupu?
3 października 2022

Dzieci oraz nauczyciele a gry edukacyjne


Teologia
W sieci znaleźć można ciekawe podpowiedzi dla nauczycieli, jakim z najrozmaitszych powodów brak pomysłów na przeprowadzenie interesujących zajęć. Najczęściej to jest kwestia niewielkiej inwencji twórczej, więc dobrze jest weryfikować to, co inni wyjątkowego podpowiadają w sieci.
7 lutego 2020