Gry na familijne wieczory


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / sobota, Lipiec 31st, 2021
Planszowe gry – pomimo tworzenia coraz to nowszych rozrywek – nieustannie mogą pochwalić się nader dużą popularnością oraz są ikoną w wielu rodzinach w trakcie spędzania wieczornych chwil z sobą.

wakacje nad jeziorem

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com
Są one obiektem rozrywki zarówno dla dzieci, jak również i dorosłych, bowiem symbolizują one w pewien sposób ponadczasowość i zabawę, łączącą wszystkich członków rodziny. Coraz to nowsze wydania, a także i te sprzed kilku lat posiadają swych wiernych fanów oraz jeszcze przez długi okres będą stały na piedestale w kategorii rozrywki.
program

Autor: Narcotango
Źródło: Narcotango
Jedną z planszówek jest Prawo dżungli, będąca polską wersją gry Jungle Speed. Oparta jest ona głównie na kartach, które podczas gry leżą przed wszystkimi graczami. Wszystkie posiadają różnorodne symbole.

Żeby poszerzyć wiedzę na omawiany temat obejrzyj stronę, która posiada fascynujące informacje na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć!

Jeśli grający mają inne karty, muszą w jak najszybszym tempie złapać za berło wykonane z drewna oraz usytuowane po środku stołu. Jeśli ktoś nie zdąży tego zrobić lub gdy się pomyli – jest karany otrzymaniem jednej albo wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli jest grą szybką, a grać w nią może nawet trzydzieści osób. Każde pudło posiada berło, woreczek oraz 104 karty.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę, która ma ciekawe dane na prezentowany temat – wystarczy kliknąć!

Jeśli ktoś jednak chce wcielić się w czarny charakter, koniecznie musi zagrać w Colt Express, gdzie musi okraść pociąg – tak jak i inni gracze. Tym samym musi zebrać jak najwięcej skarbów, zanim zrobią to inni. każdorazowa rozgrywka to pięć części po dwie fazy.

Następną perfekcyjną rozrywką na familijne wieczory jest Patchwork gra przeznaczona dla dwóch osób, gdzie łączy się kawałki materiałów, tworząc równocześnie nowy wzór.

Stworzona została na wzór metody gospodarowania niechcianych już kawałków, co niegdyś było bardzo modne. Gra trwa około 30 minut, podczas których gracze mają za zadanie połączyć najlepsze skrawki oraz utworzyć efektywną kołdrę.