Jak popularność piłki nożnej ma przełożenie na komputerowe gry, z czego się bierze fenomen serii piłkarskiej Fifa.


Dzieje chrześcijaństwa / środa, Październik 10th, 2018
Piłka nożna to chyba najpopularniejszy sport na całym świecie, trudno się więc dziwić, że powstało wiele gier opartych na rywalizacji dwóch piłkarskich zespołów.

stół bilardowy

Autor: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz chyba nic nie dorówna pod względem funkcjonalności i grywalności serii Fifa, jaka już od kilkunastu lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród następnych pokoleń graczy. Każda kolejna odsłona to jeszcze lepsza grafika, możliwość wyboru najpopularniejszych obecnie piłkarzy, ale też polepszona mechanika gry. Dokładnie to prezentuje fifa 11 pc, to wszystko zobaczyć można w kolejnych odsłonach tego komputerowego hitu. Korzystając z popularności tej serii pojawiać się zaczęły kolejne tytuły, wiążące się z piłką nożną. Przykładowo fifa street 2 przenosi grających na boiska na ulicach miast całego świata.
dom - odbicie

Autor: Chris Klüpfel
Źródło: http://www.flickr.com
Star Fitness 5

Autor: Rafał Depa
Źródło: Rafał Depa
O ile tradycyjne gry z seriiFify są typowymi zręcznościówkami, w jakich strzelić trzeba przeciwnikom jak najwięcej goli, to fifa manager jest jedną z najpopularniejszych sportowych strategii, jakie zostały do tej pory wydane. W tej grze gracz będzie się wcielał nie w piłkarzy, a w managera, który musi swoim zespołem pokierować. Gra jest bardzo rozbudowana i daje naprawdę dużo kombinacji, trzeba przecież zarządzać każdym aspektem prowadzenia takiej drużyny. Do dyspozycji jest blisko tysiąc klubów, trzydzieści pięć tysięcy piłkarzy i ogrom statystyk, na których można się opierać podczas podejmowania decyzji.

Pasjonatom takiej formy zabawy fifa manager 12 zapewni długie godziny grania, ale też mnóstwo radości, jak się osiągnie zaplanowane cele.