Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia / czwartek, 29 września, 2022
W dawnych czasach dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Dziś mogą oglądać bajki albo ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.
Rynek bajek dla dzieci z roku na rok wzrasta, co z kolei przekłada się na coraz barwniejszą grafikę starych i nowych opowiadań.

gwiazdy

Autor: sideways jdm
Źródło: http://www.flickr.com
klient
Oprócz klasycznych form bajek mamy współcześnie do wyboru bajki w różnych formach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Ponadto we współczesnych bajkach można odnaleźć też obrazki zdobione częściowo jakimś materiałem ,które zmienia fakturę bajki i wywołuje duże zainteresowanie u najmłodszych czytelników – bajka.
disco

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Kiedy dziecko jest już zmęczone śledzeniem w koło tych samych bajkach, można poszukać na przykład bajki o dinozaurach łącząc tym sposobem zabawne z pożytecznym. Dzięki temu dziecko ma okazję poznania nieznanego mu zupełnie świata i dowiedzenia się wielu interesujących, nowych rzeczy.
Gdy nastaje pora na sen, a dziecko nawet nie myśli o pójściu spać, sprawdzonym sposobem odciągnięcia dziecka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy znanych aktorów, którzy są też Lektorami bajek. Taki audiobook można puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się wyciszyć i nastawić na sen. W wielu polskich sklepach można znaleźć dużo bajek na dobranoc, tak zwane bajki zasypianki, powstałych dla różnych grup wiekowych. Bajki tego typu występują zarówno w formie uniwersalnej – papierowej, jak również audiobooka właśnie – .

Niektóre dzisiejsze bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce bajki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.
Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, jeśli maluch może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy oraz nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego.

Czy zadziwił Cię opublikowany tutaj tekst? Aby poznać temat wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów (https://www.viva-system.pl/oferta/sprzedaz-konfetti-2.html) – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

A to cenne lekcje dla każdego dziecka.