Polska scena kultury i rozrywki czyli krótki przegląd najpopularniejszych artystów z kilku dziedzin.


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / czwartek, 20 maja, 2021
Polska rozrywka cały czas ma sporo do zaproponowania, zarówno miłośnikom dobrej muzyki, ale także kabaretowego humoru. Wśród artystów cały czas dużą popularnością cieszy się zespół Ich Troje.

Historia tego zespołu rozpoczęła się prawie dwadzieścia lat temu, przez ten czas dwa razy dostąpił zaszczytu reprezentacji naszego kraju na festiwalu eurowizji, i wydał kilkanaście znanych na całą Polskę przebojów. Przez cały ten okres czasu w zespole śpiewało parę wokalistek, a jedną z najbardziej znanych płyt jest ich troje po piąte a niech gadają cd, którą wydano w 2002 roku. Za to pośród wielbicieli rapu od długiego czasu dużym zainteresowaniem cieszy się Kaen. W czasie swej artystycznej kariery pracował on z najlepszymi muzykami grającymi tę muzykę, a jego charakterystyczną cechą stała się czarna maska, zakładana w czasie koncertów. Kaen posiada na swoim koncie kilka ciekawych płyt, z których najbardziej popularną jest kaen od kołyski aż po grób cd. Wydano ją w 2012 roku i doczekała się statusu złotej płyty, co jak na ten rodzaj muzyki jest bardzo dobrym wynikiem.

Niezwykle interesująco przedstawia się także nasza rodzima kabaretowa scena. Od lat działają na niej kabarety, przy skeczach których śmieją się i dorośli i dzieci. Blisko piętnastoletnią karierę za sobą już ma Kabaret Moralnego Niepokoju, jest on jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji kabaretowych w naszym kraju. Przez te lata twórczości powstało mnóstwo śmiesznych skeczów, cały czas bardzo dużą popularnością się cieszą kabaret moralnego niepokoju tygodniki dvd.

O problemach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się możemy z internetu. Wtedy wystarczy zobaczyć artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (http://www.ratynscystomatologia.pl/pantomogram/).

Równie chętnie oglądany stał się również kabaret Ani Mru Mru, założony w roku 2000.

Kabaret Ani Mru Mru zyskał w przeciągu całego okresu twórczości wiele nagród i wyróżnień, a na jego występy bilety sprzedają się błyskawicznie. Cała twórczość tych bardzo zdolnych, rozbawiających do łez artystów jest na kabaret ani mru mru dvd, tak więc jeśli ktoś będzie chciał zapoznać się z jego skeczami albo powspominać sobie najlepsze sceny, to zakup ich płyty to będzie świetny pomysł.