O tym jak pomagać innym


Dzieje chrześcijaństwa / wtorek, 3 listopada, 2020
Styczeń jest miesiącem gdy tradycyjnie – już od ponad dwóch dziesięcioleci – otwieramy nasze portfele. Idąc na zimowy weekendowy spacerek, niechybnie w którąś niedzielę styczniową napotkamy wolontariuszy z barwnymi plakietkami, gromadzących datki do puchy w zamian za charakterystyczne czerwone serduszko.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach owej imprezy można usłyszeć różne, czasem zupełnie skrajne sądy na ten temat. Traktując je jednakże jako objaw odchylenia standardowego, możemy stwierdzić że jest to jedna z najistotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Kolejną, być może skromniejszą wizerunkowo metodą na pomoc miejscowym społecznościom może być przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo prosta procedura, wystarczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń posiadających specjalny status wybrać pasujący nam podmiot. Jedynym problemem który możemy mieć to kłopot z wyborem. Należy na to poświęcić troszkę czasu. W mym przypadku zwykle jest to dotacja na Związek Harcerstwa Polskiego, ale bez problemu można wyselekcjonować każdą inną organizację, choćby najmniejszą.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat nierzadko usłyszeć można argumenty, że przecież przekazanie 1% podatku na opp to mała kwota, więc szkoda naszego zachodu.

Zaintrygowały Cię te treści? Szalenie nas to raduje i tym samym zachęcamy Cię do serwisu autora po kolejną dawkę szczegółów.

Faktycznie, nierzadko kwota widniejąca w odpowiednim okienku to ledwo kilka groszy. Jednak jeśli zdać sobie sprawę jak ogromna liczba osób płaci podatki okazuje się, iż może nazbierać się całkiem pokaźna kwota. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że każdy z podatników wykona ten gest, jednakże zawsze jest to wsparcie dla ludzi którzy robią coś z dobrego serca dla innych.

Zrzeszenia te za możliwość korzystania z wpływów z podatków powinny spełniać bardzo rygorystyczne wymogi, m.im. winny one publikować protokoły finansowe ze swej działalności na swojej stronie internetowej. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie aby wyselekcjonowaną organizację wspomagać i przez resztę roku, nie tylko poprzez datki. Równie ważne jest wsparcie czysto praktyczne, dla przykładu przez wolontariat, czyli wykorzystanie własnych talentów dla dobra innych. Nie wykluczone że dzięki temu również i my się czegoś nauczymy od ludzi którym będziemy pomagać, zaś osoby którymi będziemy się zajmować będą nam bardzo wdzięczne.