Czas rozwoju dla naszych pociech po zajęciach w szkole


Teologia / czwartek, 6 października, 2022
Wszyscy ludzie, którzy posiadają dzieci nie chcą żeby ich pociechy spędzały cały wolny czas przez komputerem. A bywa tak w obecnych czasach dzieci dość często poświęcają całą uwagę na bawienie się sprzętem elektronicznym, albo bezproduktywne przeglądanie stron internetowych. Dlatego warto zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to zawsze możemy sprawdzić, co w ofercie ma szkoła, do której uczęszcza nasze dziecko.

Czasem bywa tak, że maluchy czekają na nas jakiś czas w świetlicy, może wtedy warto by szły na lekcje gry na gitarze, moglibyśmy przyjeżdżać po nasze maluchy później. Można też zabierać dzieci od razu po szkole i potem wozić je na zajęcia w innych miejscach (FTK: angielski dla dzieci we Wrocławiu). W prawie każdym mieście są domy kultury, które organizują zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Możemy zapisać dzieci na zajęcia z tańca, można zapisać je na lekcje śpiewu, albo kółko sportowe.

Chcielibyśmy, żeby te wpisy poruszały Wasze emocje. Dlatego będziemy szczęśliwi, jeśli jakikolwiek komentarz z strony (https://psychsupport.pl/terapia-schematow-warszawa/) pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Musimy jednak pamiętać, że zapisując dziecko na zajęcia dodatkowe powinniśmy wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Może sześcioletnie dziecko nie zawsze będzie wiedziało, co chciałoby robić, ale nie warto zmuszać naszego dziecka do piłki nożnej, jeśli woli ono kółko muzyczne.

na zajęciach tanecznych

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo razy mieliśmy problem ze zorganizowaniem dziecku czasu. Oczywiście twierdzi się, że, kiedy nasze pociechy mają więcej lat to powinny same sobie coś wymyślić, jednak wtedy bardzo często nasze dzieci siadają przed komputerem albo przed telewizorem: zobacz więcej. Z tego powodu warto byśmy to my, dbali o jakieś zajęcia dodatkowe dla naszych pociech. Można zapisać nasze dziecko na przykład na zajęcia taneczne dla dzieci. To bardzo dobra opcja. Nie tylko nasza pociecha pozna inne dzieci, to jeszcze poprawi swą sprawność ruchową. Rzeczywiście dobrze o tym pomyśleć, zwłaszcza, że to zajęcia, które dają możliwość na to, że nasza pociecha w mieszkaniu też będzie mogło ćwiczyć. Zamiast gapić się w komputer będzie wolało powtórzyć sobie układ z ostatnich zajęć. Oczywiście z czasem dziecko może zmienić sambę zechcieć uczęszczać na taniec hip-hop, albo na jakieś inne tańce. Dobrze dać możliwość dziecku dać pokochać taniec, bo wtedy na sto procent będzie to jego pasja na zawsze.