Oryginalna konstrukcja czy klasyczne kształty? Ława do salonu


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa / poniedziałek, 23 stycznia, 2023
Nieduży mebel do ważnych zadań. Użyczy miejsca na aromatyczną kawę, lampkę mocniejszego trunku, wykwintną przekąskę czy interesującą książkę. W związku z tym warto mieć go pod ręką. Stolik do salonu.

ława

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Kochali się w nim już starożytni Egipcjanie, wstawiając je do okazałych willi. Arabowie używali małych stolików, przy których siadali po turecku. Europejczycy zwrócili uwagę na stoliki stosunkowo niedawno ponieważ około dwustu lat temu. Co bardziej majętni zaczęli podróżować by postarać się o pamiątki zza wielkich mórz. A ci, których na takie podróże nie było stać, bywali w bogatych rezydencjach, podpatrywali meblowe nowinki, a potem zamawiali je u znajomego cieśli. Oczywiście w domu stał drewniany stół, ale gdzieś należało odłożyć robótki ręczne (panie wówczas haftowały z zaangażowaniem i dziergały koronki), książkę lub postawić tacę z ciasteczkami.

Do dziś ta kwestia nie uległa zmianie. Nadal niełatwo się bez niej obyć, jeszcze trudniej dopasować ją do wnętrza .

Zaprezentowany zagadnienie napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten opis. Daj nam znać – przejdź do strony kocioł odzysknicowy .

A jest z czego wybierać. Bogactwo wzorów i kształtów może zaskakiwać. Idąc z duchem czasu, projektanci wykorzystują w projektach szkło, które cały czas jest na topie. Taka ława do salonu nadaje wnętrzu lekkości i sprawia, iż salon staje się bardziej przestronny. Zwolenników klasyki, powinny usatysfakcjonować ławy z drewna, kamienia lub sklejki – ławy i stoły.

W którym miejscu powinna stanąć ława? Najlepiej byłoby przeprowadzić mały test. Czyli zrobić tak, jak przy projektowaniu ścieżek w parku, gdy właśnie zagrabiony teren oddaje się na chwilę przechadzającym się spacerowiczom. Sami wytyczają oni właściwe dróżki i problem znika. Dopiero potem za robotę biorą się fachowcy od wykładania alejek kostką.

Trudno mimo wszystko wyobrazić sobie gości, którzy ustawiają nam meble. Dlatego weźmy pod uwagę, jakie czynności w salonie wykonujemy najczęściej, gdzie spędza nam się milo czas z książką, gdzie odstawiamy filiżankę, kieliszek lub odkładamy telefon. Wreszcie w jaki sposób przyjmujemy znajomych – oficjalnie przy stole w jadalni czy jednak wolimy brać udział w mniej formalnych spotkaniach. Określenie potrzeb umożliwi nam uniknąć wnętrzarskich „błędów”, zamieniając salon w komfortowe i urocze miejsce do relaksu.