Potoczny angielski, czyli to co jest nam niezbędne, żeby móc porozumieć się z ludźmi w obcym języku


Teologia / środa, 10 października, 2018
Wielu z nas uczy się angielskiego, a duża część zaczęła naukę już w szkole i obecnie kontynuuje ją przykładowo na kursach. W wielu przypadkach informacje nabyte na zajęciach nie wystarczają w pełni, by sprawnie porozumieć się w obcym języku.

słowniki

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Mniej czy też bardziej skomplikowana gramatyka oraz bardzo dużo słówek- któż nie zna tego problemu w trakcie uczenia się nowego języka? Nauczenie się na pamięć najważniejszych reguł tworzenia zdań nie zawsze pomoże nam w porozumiewaniu się innymi ludźmi. W języku angielskim, jak i w każdym innym języku, bardzo istotna jest umiejętność rozmawiania a także rozumienia przekazywanej ustnie treści. To przede wszystkim w ten sposób rozmawiamy z innymi ludźmi, na przykład będąc z wizytą w obcym kraju. Oprócz słówek z podręcznika powinniśmy także przyswoić słowa, które są używane na co dzień. Wiele form może się od siebie różnić, a wersja podręcznikowa nie zawsze będzie nam wystarczać. Nauka języka bywa bardzo skomplikowana, bowiem materiał do nauki jest dosyć rozległy, warto wiec zwrócić uwagę na najbardziej potrzebne jego części – źródła.

nauka języka angielskiego

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną rolę w nauce języka odgrywa samodzielne poszerzanie wiedzy. Oglądanie seriali w języku angielskim albo słuchanie radia w języku angielskim może nam pomóc zapoznać się z językiem obcym. Idiomy czy też phrasal verbs możemy znaleźć w internecie lub książkach, które są poświęcone tylko tej części słownictwa. Internet jest bardzo bogatym źródłem informacji na temat języka angielskiego, możemy w nim odnaleźć nawet mało popularne zwroty a także przekleństwa po angielsku, które również warto rozumieć na wszelki wypadek. Przetłumaczenia dobrze nam znanych słów na język angielski może nam pomóc w nauczaniu. Dodatkowo oglądając przykładowo ulubione seriale w języku angielskim, szybciej jak również skuteczniej możemy przyswoić najczęściej pojawiające się frazy.

W nauce języka kluczowa jest odpowiednia organizacja pracy oraz wybranie materiału, który będzie nam najpotrzebniejszy. Warto także skupić się na języku potocznym, gdyż takiego języka najczęściej będziemy używali, rozmawiając z osobami z innego kraju. Internet może być w takim przypadku bardzo przydatny.