Telewidz bez bieżącego programu byłby jak rozkojarzony turysta podróżujący koleją bez ważnego rozkładu jazdy


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / środa, 3 sierpnia, 2022
Na początku XX wieku sceptycy przekonywali, że telewizja wcale nie ma przyszłości, ponieważ siedzenie kilka godzin dziennie przed ekranem telewizora jest absolutnie bezsensowne. Jednakże czas pokazał, że bardzo się mylili. Oglądanie oper mydlanych czy filmów obyczajowych i serwisów informacyjnych jest teraz najlepszą formą spędzania wolnego popołudnia. Niektóre programy emitowane w zeszłym roku zgromadziły przed odbiornikami trzymilionową widownię, co udowadnia, że telewizja ma duże grono wielbicieli.

Program TV jest niczym starannie sporządzony rozkład jazdy, który spełnia czysto informacyjną rolę. Pomimo tego że w sklepach dostępne są gazety z aktualnym programem, to mieszkańcy naszego kraju bodajże najchętniej korzystają z rozkładu umieszczonego w internecie, np.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz ponadto szczegóły w serwisie teatr ognia poznań, ponieważ one również mogą być dla Ciebie niezwykle interesujące.

w serwisie Podczas przeglądania witryn internetowych w domu, bądź nawet w biurze, tak kobiety, jak i faceci przy okazji sprawdzają, czy np. data emisji ich ulubionego serialu się nie zmieniła. Ponieważ nierzadko emitowane są powtórki konkretnych odcinków telenowel, to telewidzowie chcą z wyprzedzeniem wiedzieć, czy w nadchodzący czwartek będą mogli oglądnąć ten premierowy odcinek.

telewizor

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Bez obowiązującego rozkładu jazdy każdy urlopowicz czułby się dziwnie i z pewnością w ogóle nie wyruszałby w podróż – nawet skrótowe informacje o godzinie odjazdu lub przyjazdu są naprawdę ważne. Z kolei telewidzowie, którzy mają dobrze sprecyzowane preferencje, przeważnie wiedzą, o której godzinie są nadawane ich ulubione serwisy. Jednakże retransmisje zawodów sportowych albo doniosłych uroczystości państwowych wprowadzają duże zmiany w stałym planie, stąd aktualny program TV – okazuje tak potrzebny.

Niektórzy telewidzowie są bardziej wymagający i, podobnie jak urlopowicze stojący w kolejce do informacji, pragną wgłębić się w szczegóły. Na popularnych serwisach internetowych zamieszczane są rozmaite wiadomości: od skrótowego przedstawienia fabuły brazylijskiego odcinka opery mydlanej rozpoczynają, a na plotach o znanych aktorach kończąc. Telewidzowie śledzący poczynania ulubionych bohaterów zazwyczaj chcą także wiedzieć, co wydarzy się w kolejnym odcinku lub nawet zobaczyć go w sieci. Dzisiaj każdy popularny serial ma osobną witrynę internetową, więc każdy telewidz ma też okazję dowiedzieć się jeszcze więcej o określonej postaci, jak również o aktorze, który się w nią wciela.