Masz pomysł na własną działalność? Skorzystaj z dotacji UE


Dzieje chrześcijaństwa / czwartek, 21 października, 2021
Cenisz sobie własną niezależność, możliwość realizowania swoich pomysłów i marzeń? Posiadasz oryginalny pomysł na własną firmę?

Postaw na własny interes. Zwłaszcza, że osoby noszące się z tym zamiarem, liczyć na pomoc w postaci wkładu pieniężnego. Urzędy pracy zapewniają dofinansowania i kredyty na rozpoczęcie działalności.

Business

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na działalność gospodarczą to droga (bitumiczna nawierzchnia) z przeznaczeniem dla tych, którzy chcieliby założyć działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, lecz nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych funduszy. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom swój plan. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bez wątpienia bardzo pozytywnie wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej konkurencyjności.

Samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas jednak od wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobały Ci się nasze notki, to doczytaj (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesie-lancuchowe-4-ciegnowe/29) kolejne i ciekawe wątki. Wystarczy wejść w ten link.

Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami.

Z inicjatywą dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe. Dodatkowo, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dotacji unijnych.

Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

* maszyny oraz specjalistyczne urządzenia,
* linie produkcyjne i technologiczne,
* maszyny budowlane,
* samochody o różnym przeznaczeniu od aut dla przedstawicieli handlowych po limuzyny dla zarządów,
* lokale spółdzielcze będące odrębną własnością.

W ramach umowy, leasingobiorca angażuje jedynie niewielki wkład własny i ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, albowiem dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, nabędziemy np. nie jedną maszynę, lecz dwie i w związku z tym uzyskać większe zyski ze swojej działalności.