Kierunki związane z medycyną, które obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich


Teologia / środa, 10 października, 2018
Pomaganie innym ludziom staje się sporym wyzwaniem, które nie każdy będzie w stanie wziąć na swoje barki. Jak sama terminologia wskazuje, wszyscy zatrudnieni pod szyldem Eskulapa określają siebie terminem pracownika służby zdrowia. A to już pozostaje równoznaczne z tym, że trzeba wielu wyrzeczeń, żeby pracować w tej profesji. Przyjrzyjmy się bliżej kierunkom studiów, które kształcą przyszłym lekarzom, pielęgniarkom i masażystom.

fizjoterapia

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com
Na honorowym miejscu powinniśmy wymienić kierunek lekarski. To tutaj przyszli adepci sztuki medycznej poznają tajniki swojej profesji. Zresztą to nie tylko profesja, ale przede wszystkim misja i duża odpowiedzialność za zdrowie pacjentów. A tak samo ważne bywają umiejętności społeczne, a przydają się one zwłaszcza wtedy, gdy trzeba przekazać swojemu podopiecznemu mało optymistyczną wieść. O ile lekarz trudni się leczeniem, o tyle rehabilitant stawia na nogi rekonwalescentów. Kierunek fizjoterapia staje się również przeznaczony dla abiturientów, których cechuje empatia. Powinni też wykazać się sporą cierpliwością i serdecznością, bo praca głównie z osobami po pięćdziesiątce nie zawsze należy do przyjemnych.

Warto pamiętać o tym, że ten zawód wymaga od rehabilitanta siły fizycznej – całodzienne wykonywanie masaży czy pomaganie osobom niepełnosprawnym w ćwiczeniach sprawi, że fizjoterapeuta po powrocie do domu będzie wypompowany. Z tej też przyczyny wspomniany kierunek studiów doktorskich nie bywa rekomendowany nastolatkom posiadającym problemy zdrowotne. Kierunek fizjoterapia, nazywany inaczej przyrodolecznictwem, obejmuje także inne dziedziny nauki niż tylko standardowo rozumiana rehabilitacja ruchowa. Wraz z rozwojem techniki poszerzył się też zakres możliwych zabiegów. Tutaj możemy wymienić leczenie światłem albo ultradźwiękami.

zajęcia na studiach

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com
Stawianie na supernowoczesne rozwiązania w żadnym wypadku nie dyskryminuje sposobów znanych co najmniej od 100 lat. Rzecz tutaj o zdrowotnych właściwościach leczniczych wód siarczanych. Dobroczynny wpływ na zdrowie posiada nie tylko ich spożywanie, ale także kąpiele. W końcu znane od dziesięcioleci miejscowości uzdrowiskowe w dalszym ciągu przyciągają rzesze kuracjuszy. Świetnie wiemy o tym, że nie każdy będzie w stanie podjąć naukę na kierunkach powiązanych z medycyną. Po pierwsze, należy interesować się przedmiotami ścisłymi, czyli na przykład fizyką oraz biologią. A późnej zdać śpiewająco egzamin maturalny i nastawić się na wymagającą dużych poświęceń naukę.