Lekcje języka polskiego dla osób zza granicy w Warszawie


Teologia / wtorek, 24 maja, 2022
Działalność szkoły koncentruje się wyłącznie na nauczaniu j. polskiego jako obcego. Placówka skupiając się tylko na jednym języku, może zapewnić kursantom – najwyższą jakość nauczania, utworzenie grup na zróżnicowanych poziomach nauczania oraz zatrudnienie najlepszej kadry. Szkoła wierzy, że można nauczyć się języka polskiego szybko, lecz wymaga to stosownego podejścia. Odpowiednia metoda jest tym bardziej istotna, im bardziej skomplikowana jest gramatyka danego języka, a język polski może poszczycić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach w ogóle nie występują.

nauka języków obcych

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program, rozwijając oraz doskonaląc metodę nauczania języka polskiego nauczyciele szkoły osiąga cel, czyli umożliwienie kursantom efektywne przyswajanie języka polskiego. W nauczaniu j.polskiego najważniejszy jest aspekt praktyczny. Szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie http://wilanow.varsovia.edu.pl) stawia na to, by poznane słownictwo i struktury gramatyczne były przede wszystkim funkcjonalne, a studenci na lekcjach mieli wiele okazji do swobodnej konwersacji. Wszystkie lekcje, również te na poziomie zupełnie początkującym odbywają się tylko i wyłącznie po polsku. Metoda ta daje rezultaty niebywale szybko – co wzmacnia motywację studentów.

Szkoła tworzy grupy międzynarodowe i często j.polski jest jedynym wspólnym językiem wszystkich kursantów. Niewielkie grupy – do max. 8 osób sprawiają, że kadra koncentruje się na potrzebach każdego ucznia. Szkoła zSzkoła zadania maturalne chemiaa tylko profesjonalnych i kreatywnych nauczycieli, dla których nauczanie polskiego jest pasją. Szkoła opracowuje własne programy nauczania, monitoruje proces dydaktyczny – przeprowadza ankiety, obserwacje, testy monitorujące postęp w nauce polskiego. Kreatywne programy nauczania, dostosowane są do poziomu i wieku kursantów, dla każdego, kto się zapisuje na kursy dla obcokrajowców Warszawa (obcokrajowcy nie muszą się o to martwić w Warszawie).

Dla placówki Najważniejsze są potrzeby każdego kursanta, jego oczekiwania jak i plany związane z językiem. Kadra Kieruje się także europejskimi normami nauczania, tworząc programy w ramach ogólnie przyjętych poziomów uczenia języka polskiego jako obcego. Placówka Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania i o różnorodnym stopniu intensywności: kursy semestralne, intensywne dwu lub trzy tygodniowe a także lekcje indywidualne i kursy j. biznesowego. Szkoła stwarza miłą, rodzinną atmosferę. Nauczyciele przygotowują lekcje w plenerze, spotkania konwersacyjne w klubach i kawiarniach. Nauczyciele wraz ze studentami – oglądają polskie filmy, spędzają Wigilię i Wielkanoc, wróżą w wieczory andrzejkowe i lepią pierogi…