Wszystko co mógłbyś wiedzieć o wagosuszarkach


Teologia / poniedziałek, 29 sierpnia, 2022
Istnieje mnóstwo miejsc, w których sprawdza się masę produktu przed rozpoczęciem procesu suszenia oraz po. Dawniej radzono sobie z tym problemem w sposób następujący: dokonywano pomiaru wagi materiału, następnie suszono go przez parę godzin, na koniec ważono raz jeszcze. Robiono tak, aby sprawdzić jego wilgotność. Ale tego rodzaju metoda była dość zawodna. Zdarzają się czasem sytuacje, w których czas jest bardzo ważny, a kilka godzin klasycznego suszenia komponentu nie działało na korzyść prowadzonych działań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.

wagosuszarka

Źródło: wagi-elektroniczne.pl

Zbudowane jest ono z charakterystycznych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe elementy klasycznej wagi, powiadamiające laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Mieści się w miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej wkłada się badane substancje. Za pomocą tego urządzenia, z uwzględnieniem procesu termograwimetrii (ubytek wagi składnika podczas ogrzewania go), sprawdzana jest różnica pomiędzy ważonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie surowca, a jest konieczne w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być potrzebna np. laboratoria
.
Sklep internetowy ma propozycję zawierającą tego typu narzędzia, produkowane przez najlepszych europejskich producentów. Cechują się one dobrym wykonaniem oraz dużą precyzją w robionych na nich badaniach. Oprócz tego w ofercie znajdzie się przydatna termiczna drukarka do wagi (szerzej na szczególną atencję zasługują wagosuszarki firmy KERN. W tym sklepie stanowią one największą cześć asortymentu z tego zakresu.

Jeśli sądzisz, że ten tekst posiada bardzo ciekawe dane, to kliknij na pomocny tekst (https://foliebrann.pl/akcesoria-brann/), który również Cię pochłonie kompletnie.

Różnią się one przede wszystkim zakresem temperatur, w jakich należy dokonywać pomiarów. Powszechnie, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Ale firma KERN oferuje dwa urządzenia z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 umożliwia analizę w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Dlatego są one tak mocno polecane klientom.

Ponadto, internetowy sklep oferuje także te urządzenia zrobione przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt posiada charakterystyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Oprócz tego jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Dodatkowo w asortymencie znajdują się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.