Koszulki na płyty CD – a więc, opakowania papierowe na płytę? Przenigdy więcej!


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / środa, 8 lutego, 2023
Jak to istnieje możliwość łatwiutko zauważyć po naszym pisanym dzisiaj tytuliku tekściku, nasz temacik będzie obejmował koszuleczki przeznaczone na płyty rodzaju CD. W obecnej chwili mogłoby się wydawać, iż płyty tego typu jest to już przeżytek, zwłaszcza od pokazania się przenośnych dysków twardych, czy jeszcze bardziej popularnych przenośnych portów rodzaju USB, które mają wraz z biegiem lat coraz to większą pojemność.

koszulki na cd
Jednakże jak się okazuje, płyty rodzaju CD mają się wcale nie najgorzej i wielu spośród nas nadal je „zbiera”, choć dla wielu ich standardowe opakowania z papieru nie są zadowalające, oraz dlatego ukazały się ich alternatywy…

Słysząc słówko „koszulka”, zazwyczaj wyobrażamy sobie zwyczajny T-shirt, jednak to konkretne słówko ma kilka znaczeń, między innymi w dziale artykułów papierniczych, w którym zwykle kojarzy się z koszulka przeznaczoną na dobrze znane dzieciakom „karteczki”, na których to znajdują się różne postacie z bajeczek, czy filmów, ogólnikowo przeznaczonych dla tych najmłodszych. Jednak istnieje jeszcze jeden typ koszulek, jakim to są bez wątpienia koszulki na cd, które kiedyś zrobione z papieru, teraz bywają tworzone w podobny sposób jak te na karteczki, tylko z przegródkami, wewnątrz które to idealnie wpasują się płytki. Warto tu po zaznaczać, iż stare wersje tych koszulek, a więc te z papieru, mieściły po pojedynczej płycie oraz to było tyle.

Obecnie koszulki na płyty CD mają tak nazywaną „perforację”, która to daje możliwość na wpięcie takiej koszulki do Wnętrza segregatora, w którym na pewno jej nie zgubimy! Koniec z walającymi się po podłożu płytkami – pora na porządek i ład wewnątrz własnych zbiorach płytek!