Język Szekspira jawi się jako być albo nie być, czyli w dzisiejszych czasach trzeba go znać. Jak najlepiej się go nauczyć?


Teologia / środa, 18 grudnia, 2019
Posługiwanie się językiem angielskim to obecnie coś oczywistego. Na pewno tak to się prezentuje w wielu środowiskach. Język angielski powszechny jest w biznesie, polityce i sporcie, spotykany jest w wielu miejscach i na pewno ciężko od niego uciec.

Nauka

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych kręgach to takie zwyczajne, jak mówienie po polsku. Nie ma co się dziwić. Język angielski to język międzynarodowy, więc wszystkie materiały, książki, wiadomości, wszystkie najważniejsze informacje są w języku Szekspira. Nic z tym nie zrobimy, bo tak jest ułożony świat. Mimo to, być może kiedyś inny język będzie rządził, przykładowo chiński, wtedy zapewne będziemy z utęsknieniem wspominać jaki to łatwy był ten angielski.

Zanim jednakowoż przyjdzie taki dzień z pewnością jeszcze minie wiele czasu, więc niezmienna jest sytuacja, iż to język angielski jest najbardziej istotnym językiem na świecie. Zawsze zresztą tak było, że istniał jakiś najbardziej istotny obcy język, którym wszyscy się posługiwali. Kiedyś był to język łaciński, później francuski, w dzisiejszych czasach mamy język angielski. Chociaż coraz większa liczba ludzi zapewnia, że zna język angielski, to jednak, nie wygląda to tak wspaniale.

Nam Polakom wcale nie jest tak łatwo nauczyć się tego języka jak na przykład Niemcom. To w sumie to odmienna grupa językowa, więc jesteśmy zmuszeni przełamać wiele barier, a co najbardziej dojmujące – ciężko nam mówić po angielsku z dobrym akcentem. To właściwie, nie jest tak bardzo istotne, bo najważniejsza jest komunikacja.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób mówi swoim sposobem, lecz jeśli jest on zrozumiały, to nie ma problemu. Wiele osób chce albo powinno zacząć się uczyć tego języka. Jak to zrobić? Jest faktycznie wiele możliwości – bardzo dobrze sprawdzają się proponowane w tym serwisie kursy audio cd do języka angielskiego dla zaawansowanych. Dzięki temu jesteśmy w stanie się osłuchać w tym języku. Jesteśmy w stanie usłyszeć, jak wymawia się wiele słów. Bardzo pomocne są także konwersacje, najlepiej z native speakerem. Czy warto pójść na kurs? Z pewnością warto, jednakże musimy odpowiedzieć sobie na pytania, czy rzeczywiście mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z powodzeniem uczy się samemu w domu, ale musimy mieć do tego wiele samodyscypliny i regularności. Jeśli jednakże zdecydujemy się na kurs to lepiej pójść na lekcję próbną, by zobaczyć, czy faktycznie wszystko nam pasuje. Jednocześnie koniecznie powinniśmy się uczyć słówek, wtedy będziemy posiadali większy zasób słownictwa.