Wakacje w siodle – dlaczego wskazane jest, aby wysłać swoje maleństwo na obóz jeździecki


Dzieje chrześcijaństwa / niedziela, 18 lipca, 2021
W dzisiejszych czasach ukochaną rozrywką dzieci jest granie na laptopie , a także smartfonie. Mogłoby się wydawać, że czas wakacji to okres, w którym przedszkolaki spotykają się ze swoimi kumplami i razem spędzają czas na zewnątrz. Na nieszczęście, ostatnimi czasy można zauważyć, że nawet jeśli brzdące spotykają się z przyjaciółmi, to najchętniej spędzaj czas przy komputerze.

koń na pastwisku

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też, już teraz wszyscy rodzice winni zatroszczyć się o to, by zorganizować swojemu dziecku aktywne wakacje. Atrakcyjnym rozwiązaniem są sportowe obozy jeździeckie, w szczególności dla dzieciaków, jakie każdego dnia przebywają w dużym mieście. Bez wątpienia przeżycie wakacji na łonie natury w pobliżu wierzchowców, spowoduje, że dziecko będzie mniej zadziorne i pojmie, że świat nie kręci się tylko w sieci. Przed zarejestrowaniem pociechy na tego rodzaju wyjazd należałoby wcześniej wziąć go do stajni, żeby zapoznało się z wytycznymi bezpieczeństwa , a także rynsztunkiem jeździeckim. Znaczące jest także to, by trenerzy zapoznali ucznia z koniem, na jakim będzie jeździł w czasie obozu. Jeśli zdecydujemy, iż zapisujemy swoją pociechę na taką kolonię to wówczas mamy alternatywę doboru terminu oraz długości trwania tego wyjazdu. Jeśli mamy możliwość to warto posłać malucha na dwutygodniowy obóz, ponieważ w takim czasie jest w stanie opanować elementarne techniki przemieszczania się na koniu. Naturalnie sportowe obozy jeździeckie to nie jedynie jazda konna. Wykwalifikowana załoga zorganizuje czas wszystkim uczniom. Dużo czasu dzieci spędzą na placu zabaw, na górskich włóczęgach oraz biorąc uczestnictwo w zawodach sportowych. Z pewnością wszyscy uczestnicy będą ucieszeni, albowiem na koniec każdego turnusu odbywają się konkursy, gdzie da się wygrać wystrzałowe nagrody – patataj.com/oferta/obozykonne/ (patataj.com/oferta/obozykonne/)1311/5295b3c679ea0___flickr_4012241310.jpg|L|W=200|ALT=konik i dziewczyna]

Nie musisz się denerwować, że Twoja pociecha sobie nie poradzi, gdyż wychowawcy na początku wyjazdu dobiorą dla Twojego dziecka odpowiedniego konia, w zależności od umiejętności. Sportowe (zobacz koniecznie usg ortopedyczne) obozy jeździeckie są dla osób, jakie miały już do czynienia z jazdą na koniach oraz dla tych jacy dosiądą to zwierzę pierwszy raz. Już dzisiaj zabukuj swojemu dziecku niezapomniane ferie. Będziesz miał gwarancję, że na tego typu obozie brzdąc pozna nowych kolegów, a także spędzi cudowne chwile.