Których języków obcych opłaca się uczyć, żeby zaistnieć na rynku pracy?


Teologia / czwartek, 21 października, 2021
Banałem jest zdanie, że trzeba uczyć się języków obcych. To niezbędne, by odnaleźć się w dzisiejszych czasach, przez to łatwiej dostać zatrudnienie, zaistnieć w każdej dziedzinie albo zdobyć nowych znajomych. Języki obce są na pewno pomocne w różnych życiowych sytuacjach. Pytanie natomiast zostaje jak najbardziej aktualne – których języków obcych się uczyć?

Tłumacz

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj z pewnością musimy znać język angielski. Całe mnóstwo wykształconych ludzi posługuje się nim lepiej lub gorzej. Tym samym jednakże jego znajomość nie jest już dla pracodawcy żadną rewelacją. Niestety jego nieznajomość jest dyskwalifikująca w wielu sytuacjach, jednakże nawet bardzo dobra znajomość może nic nam nie dać. Jeżeli więc chcielibyśmy być faktycznie konkurencyjni na rynku pracy pamiętajmy, żeby nauczyć się dodatkowego języka obcego. Biorąc pod uwagę, że największym partnerem handlowym naszego kraju są nasi zachodni sąsiedzi, to niemiecki powinien być pierwszym wyborem dla osób niepotrafiących się zdecydować. Jeszcze kilka lat temu godnym polecenia byłby rosyjski, jednakże po ostatnich zdarzeniach na wschodzie Ukrainy ta sytuacje się odmieniła.

Na kolejnych miejscach mamy się takie języki jak francuski czy hiszpański. Jednocześnie zakładanych jest coraz więcej szkół językowych, które nie uczą jedynie angielskiego, lecz również mniej znanych, ale za to wciąż bardziej popularnych języków. Trzeba przyznać, iż coraz większego znaczenia nabiera język chiński. W dzisiejszych czasach jego znajomość w Polsce nie jest zbyt duża, jednakże z czasem może być coraz bardziej pożądana na rynku pracy.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie następny tekst – a tam kompleksowa wiadomość (http://merservice.pl/eye-tracking-w-badaniach-marketingowych/) na podobny temat. Zajrzyj obowiązkowo i życzymy przyjemnej lektury.

Kolejną grupę językową tworzą języki mało znane.

Przydają się przede wszystkim w firmach, jakie obsługują klientów z całego świata, lecz w małym zakresie outsourcingu, czyli wsparcie IT czy księgowość. Całkiem duża liczba międzynarodowych korporacji posiada departamenty, zatrudniające ludzi ze świetną umiejętnością takich języków, jak portugalski, węgierski albo japoński.

Osoby, które potrafią mówić w tych językach nie należą do większości, a każdy ma świadomość tego, jak wiele wysiłku kosztowała taka nauka. Szczególnie cenieni są tłumacze danego języka, na przykład tłumaczenia hiszpański Wrocław.

Kliknij na odnośnik, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, posiadający ciekawe informacje.

Pomimo że sporo z nich zakłada swoje firmy, to jednocześnie zatrudniania się na dodatkowych etatach. Specjaliści ze znajomością takich mniej popularnych języków z pewnością nie mogą narzekać na brak pracy.