Bobasy uwielbiają oglądać telewizję, ale musimy wybierać dla nich odpowiednie programy


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia / piątek, 3 grudnia, 2021
Nie wolno zabraniać maluchom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy ślęczeć przed odbiornikiem zbyt długo. Zatem rozważnie powinniśmy selekcjonować dla nich wartościowe programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja przyciąga wszystkich od początku – od momentu powstania. Ruch na ekranie olśniewa i sprawia, że możemy wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to oczywiście zbyt zdrowe, w szczególności dla dzieci.

Zaloguj się na stronę twórcy (http://www.magazynauto.pl/testy/toyota-yaris-cross-1-5-hybrid-fwd-test,aid,1704) – tam odnajdziesz sporo interesujących wiadomości, które rozszerzą Twoją wiedzę na opracowany tu świeży temat.

Wobec tego rodzice powinni odpowiedzialnie wybierać to, co berbeć ogląda. Powinniśmy postawić na taki program TV, który jest edukacyjny. Może być o ssakach. Dzieci przecież lubią zwierzątka. Takie, które możemy trzymać w przydomowej oborze oraz te dzikie, które można zobaczyć tylko w ZOO. Jeśli nasz maluch jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to powinniśmy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak zawczasu musimy sprawdzić, że będą to bajki pozbawione przemocy i złych charakterów. Nasze maleństwo powinno patrzeć na nie z przyjemnością i czerpać z nich mądrości o przyjaźni i uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie dadzą pozytywnych rezultatów. Początkowo musimy z naszym dzieckiem oglądać telewizję razem. Należy uczyć je, że kiedy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy wspólnie układać klocki lub przygotowywać obiad.

Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego maleństwa. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim trzeba umieć znaleźć umiar.