Bobasy uwielbiają oglądać telewizję, ale musimy wybierać dla nich odpowiednie programy


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia / środa, Kwiecień 10th, 2019
Nie wolno zabraniać maluchom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy ślęczeć przed odbiornikiem zbyt długo. Zatem rozważnie powinniśmy selekcjonować dla nich wartościowe programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish

Telewizja przyciąga wszystkich od początku – od momentu powstania. Ruch na ekranie olśniewa i sprawia, że możemy wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to oczywiście zbyt zdrowe, w szczególności dla dzieci. Wobec tego rodzice powinni odpowiedzialnie wybierać to, co berbeć ogląda. Powinniśmy postawić na taki program TV, który jest edukacyjny. Może być o ssakach. Dzieci przecież lubią zwierzątka. Takie, które możemy trzymać w przydomowej oborze oraz te dzikie, które można zobaczyć tylko w ZOO. Jeśli nasz maluch jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to powinniśmy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak zawczasu musimy sprawdzić, że będą to bajki pozbawione przemocy i złych charakterów. Nasze maleństwo powinno patrzeć na nie z przyjemnością i czerpać z nich mądrości o przyjaźni i uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie dadzą pozytywnych rezultatów. Początkowo musimy z naszym dzieckiem oglądać telewizję razem. Należy uczyć je, że kiedy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy wspólnie układać klocki lub przygotowywać obiad.

Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego maleństwa. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim trzeba umieć znaleźć umiar.