Droga karma dla psa, czyli zdrowie czworonogów jest najważniejsze


Bez kategorii / środa, 15 lutego, 2023
Dostarczenie zdrowego, pełnowartościowego jedzenia dla psów to test dla wszystkich właścicieli czworonogów. Jak to w sklepach z produktami dla ludzi, podobnie jedzenie dla psów można zaszufladkować na poziom niewymagający i z wyższej półki. Dewizą pierwszego jest „żeby zwierzak czymś się objadł”, a drugiego „stawiam na karmę, sprawdzam każdy składnik i jego zawartość”.

karma dla psów

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Odżywianie jest nieodłączną czynnością życiową każdej istoty. Zależnie od bardzo szeroko pojmowanej jakości (logo, data spożycia, forma opakowania) i zawartości w środku dostarczamy psom podobnych, ale kompletnie innych dań. Może i przyjmują tę samą formę karmy, jej wartości odżywcze przedstawiają się zupełnie inaczej. Oczywiście, za karmy „wyższego sortu”, zawierające witaminy, starannie selekcjonowane mięska z cielęciny zapłacimy kilkanaście, do kilkudziesięciu zł więcej na opakowaniu. Gorsze zastępniki zwykle posiadają substancje wzmacniające, dodatki, które nie mogą równać się starannie selekcjonowanym karmom z wyższych półek. Zobacz: One.

Jeśli jesteśmy w grupie tych posiadaczy, którzy nie odmawiają swoim zwierzęcym pociechom pełnowartościowych posiłków przemyślimy zapewne zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy kupowana przez nas karma nie jest wysokiej jakości tylko na pudełku przekonać się można po otwarciu. Momentalnie możemy zweryfikować rzeczywistą ilość mięsa, składników, oleju i innych ekstraktów względem rozpisanej z tyłu etykiety. To wrażenie będzie nam towarzyszyć gdy naszym zakupem dla psa będzie karma dolina Noteci. To następna z porządnych karm, gdzie „wnętrze” zdecydowanie nie przypomina jednolitej papki, w której po otworzeniu możemy zobaczyć gołym okiem wszystkie wymienione składniki odżywcze. To z nich nasze psy czerpią największe korzyści życiowe. Zalecamy lekturę: karmy Dolina Noteci.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

Lepiej się ruszają, mają lepszy metabolizm itd. Mając rozeznanie w markach i gabarytach karm dla psów kojarzymy mniej więcej, o jakie firmy i produkty pytać. Jeśli jednak zaczynamy przygodę z psem (czyli też jego żywieniem) koniecznie zaglądajmy do propozycji sklepów sieciowych sprzedających jedzenie suche jedzenie dla kota zwierząt. Przeczytamy tu przepisy na swoją własną karmę, sposób prawidłowego żywienia zwierzaka. Całość złoży się na prawidłowe funkcjonowanie nie tylko psa.