Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać większą ilość pieniędzy? A jeśli nie, to czemu tak jest?


Dzieje chrześcijaństwa / środa, 2 marca, 2022
Dzisiaj jest ta wyczekiwana data. Jak co miesiąc pracodawca wpłaca nam naszą pensję. Czy coś jest w stanie popsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może podatki? Zanim Twój szef wynagrodzi Cię wypłatą, powinien zapłacić podatek od zatrudnienia (nazwany dla pozorów ZUS-em). Później, kiedy już odpowiednią sumę przeznaczył na własną część kosztów, powinien w Twoim imieniu opłacić jeszcze jedną część podatku za to, że pracujesz oraz rzecz jasna kolejny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie Ty wiesz tylko o tej drugiej części, bo tak było napisane w twoim kontrakcie. Natomiast rzecz w tym, iż dostając do ręki dajmy na to – skromne 1500 złotych – twój szef wydał na Ciebie prawie dwa razy tyle. Co masz w zamian? Z podatku zwanego ZUS-em otrzymasz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w razie zdarzeń losowych. –Więcej: o pit za 2016–Dzięki składce NFZ dostaniesz miesiące, jak nie lata czekania na usługi lekarskie. W ramach podatku dochodowego otrzymasz natomiast urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy pomijając te „korzyści” jest coś dodatkowego między wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego rzeczywistym wynagrodzeniem? Nie można zapomnieć o podatku VAT, który już jako ostatni zmniejsza wartość naszej wypłaty. Kupują benzynę do auta, alkohol, standardowe produkty spożywcze, na każdym kroku zostajemy opodatkowani większą lub mniejszą kwotą.

nie wszyscy zwracamy na to uwagę, lecz faktem jest, iż podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a państwo w ramach tych właśnie pieniędzy zapewnia nam kiepskiej jakości usługi lub takie których nie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wobec tych faktów zatem możemy własne rozgoryczenie z powodu wynagrodzeń kierować do ”niedobrego pracodawcy”? Nic tym nie wskóramy, rozliczenie podatku oraz inne obowiązki są nieodłączną częścią codziennego życia, a już na pewno wtedy, kiedy posiadamy własną firmę. Zresztą, już od samego początku możemy takich rzeczy doświadczyć, już od zarejestrowania firmy w odpowiedniej placówce.

Więcej więcej

Trzeba pamiętać o wszystkim, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie można przy tym żadnej rzeczy przeoczyć. Może to skutkować problemami także na przyszłość.

Czy sądzisz, że zamieszczone tutaj informacje są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (http://www.lrg-lodz.pl/makulatura.html), a znajdziesz tam równie ważne wiadomości, które zwrócą Twoją uwagę.

Powinniśmy pogodzić się z taka sytuacją, iż oprócz obowiązujących praw mamy też swoje powinności do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest właśnie podatek.