Kilka wskazówek – jak z klasą i z pomysłem udekorować wnętrze salonu?


Bez kategorii / niedziela, 5 lutego, 2023
Elegancki pokój dzienny to wizytówka każdego mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę w czasie aranżowania wnętrza? Klimat każdego wnętrza buduje parę czynników. Jeżeli zależy nam na współczesnym aranżu, wybierzmy meble o tym właśnie designie. Tradycyjnie wyprodukowane są w zawsze modnej palecie kolorów, czerni i bieli.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Z mody nie wychodzą także skromne, drewniane meble. Taki minimalizm warto wzbogacić skromnymi dodatkami. Warte polecania są wazony z kwiatami i klasyczne świeczniki. Jeżeli bardziej zależy nam na przyjaznym wnętrzu, postawmy na jasne meble i miękkie kanapy, udekorowane wielobarwnymi makatkami i poduszkami. Należy też wypełnić czymś przestrzeń na ścianach. Obrazy do salonu można dobrać do każdego pokoju.

Jeśli lubimy prostotę, najlepiej zdecydować się na jeden, obszerny obraz, przykładowo kopię znanego dzieła sztuki. Jeżeli jednakże zdecydowaliśmy się na kolorowe wnętrze, na ścianach korzystnie będzie prezentował się ciąg niewielkich obrazów,na przykład krajobrazowych. Obrazy do salonu kupimy w sklepach z dekoracjami do mieszkań, galeriach, jak też na aukcjach w sieci. Garść wskazówek i inspiracji możemy znaleźć na licznych blogach wnętrzarskich.

Jeżeli chcesz, żeby tego typu wiadomości pozostały Ci w głowie na dłużej, sprawdź witrynę, do której link jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo podobne informacje.

Uzupełniając wystrój naszego salonu, dobrze zatroszczyć się o elegancką zastawę. Patery szklane na pewno wielokrotnie okażą się niezastąpione Do wyboru mamy te z kloszem i bez, jednopoziomowe lub kilkupoziomowe. Patery szklane kosztują od dwudziestu złotych do ok. stu złotych. Warto o nich pamiętać, ponieważ idealnie sprawdzą się przy serwowaniu słodkości i ciastek w czasie rodzinnych spotkań. Można je też użyć jako element dekoracji.

Efektownie będą wyglądały rozłożone na nich ozdobne kamyki, muszelki albo saszetki zapachowe. Dla kobiet z dużą ilością biżuterii, patery będą znakomitym miejscem do przechowywania kolczyków i wisiorków. Salon możemy też ocieplić kilkoma własnoręcznie zrobionymi akcentami. Może to być np. wyhaftowany obrus czy zrobiona na szydełku serwetka. Dzięki temu, wnętrze salonu stanie się przytulne i jednocześnie eleganckie.