Nauka dla własnych maluchów


Bez kategorii / piątek, 3 lutego, 2023
Wszyscy dobrze wiemy, że dziś , gdy nie znamy języków obcych będzie nam trudno. Dlatego jeżeli sami nie jesteśmy wirtuozami dogadywania się z ludźmi posługującymi się innym językiem, niż nasz własny, to próbujemy się podszkolić. Ale, by nasze dzieci w przyszłości nie miały tego problemu staramy się, żeby od maleńkości uczyły się języka. Dlatego nauka angielskiego dla dzieci jest niesamowicie popularna. Nie jedynie w przedszkolach, czy zwykłych szkołach, ale też są organizowane różne spotkania dla dzieci, gdzie mogą podszkolić język. Poza tym można w bardzo prosty sposób wesprzeć dziecko w nauce angielskiego. Wystarczy codziennie puszczać mu jakieś radio po angielsku, żeby dziecko osłuchiwało się z językiem, to wszystko.

uczące się dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Za naszych czasów najlepszym sposobem na naukę pływania okazywało się wrzucanie kogoś do wody i czekało się aż wypłynie. W takim momencie człowiek naprawdę uczy się pływać najlepiej. Oczywiście była asekuracja, gdyby miał problem, ale jakoś nikt kłopotu z wypłynięciem nigdy w takiej sytuacji nie miał. Dość drastyczna metoda, której raczej nie polecą żadne podręczniki i rodzice też jej nie stosują, raczej tylko w gronie naszych dziadków opowiadane są takie historie. A dziś w rzeczywistości to nauka pływania dla dzieci powinna rozpocząć się już w pierwszych miesiącach życia. Warto takie maluchy oswajać z wodą. Powinniśmy przyjść na basen i zapytać czy są organizowane spotkania z nauką pływania dla rodziców z dziećmi, warsztaty. Będziemy musieli, wtedy znaleźć sobie trochę czasu, by razem z naszym malce popluskać się w basenie. Będziemy zdziwieni jak duża radość sprawia naszym maluchom takie pluskanie się w wodzie. Gdy dziecko podrośnie zacznie chodzić na zajęcia, na których nauczy się sporo ciekawych sztuczek, bo samo pływanie zostanie już świetne opanowane.

Tańczące dzieci

Autor: Gavin Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzice mają pewne obawy przed zabieraniem dziecka na basen, dlatego taka tłumacz norweski na polski pływania jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie damy rady chodzić z dzieckiem na basen na początku jego życia, to warto nawet, kiedy ma cztery lata iść na lekcje pływania. Dobrze by dziecko uczyło się pływać, z czasem pewnie będzie samo chciało bywać również na basenie. Starajmy się w dzieciństwie zaszczepić w dzieciaku miłość do sportu i do ogólnie pojętej nauki. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie spędzało po parę godzin przed komputerem, a będzie wolało wyjść na basen, albo mocniej będzie go pasjonowały takie zajęcia jak przykładowo angielski dla dzieci we Wrocławiu. Nie zapominajmy, że przykład idzie z góry i jeżeli my sami całe dnie będziemy spędzać przed komputerem to dziecko po prostu będzie nas naśladowało.