Certyfikacja gost – jak go otrzymać i czy jest to niełatwe zadanie


Teologia / środa, 10 października, 2018
Nawet Ci, którzy nie interesują się gospodarką z całkowITą pewnością zaobserwowała jej duży wzrost i jest świadomo tego, że znajduje się na wysokim poziomie.

strona internetowa

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Jak szybko to zaobserwować? Najłatwiej oczywiście oceniając liczbę produktów nam dostępnych. Gdy udajemy się do sklepu widzimy, iż półki uginają się pod ilością znajdującego się na nich towaru, racja? Naturalnie, że prawda – http://www.certificator.eu/pl/.
Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
A czy ktokolwiek kto niezbyt pasjonuje się gospodarką pomyślał kiedykolwiek skąd się wziął ten cały, nam dostępny, towar? Z jakiego powodu są u nas dostępne figi czy papaje skoro są to owoce egzotyczne? Naturalnym jest, że u nas nie zostaną wyhodowane choćby nie wiem co. Nie zostaną wyhodowane, bo u nas zbyt zimno. No to skąd się biorą? Naturalnie są sprowadzane z krajów o właściwym klimacie, który daje im odpowiednie warunki do tego, aby wyrosnąć na smaczne owoce. Skoro sobie możemy importować wszystko, co zapragniemy to musi być jakiś haczyk. Ano i jest. Haczykiem tym są normy, które musi spełniać dany artykuł, by móc być zimportowanym do wybranego kraju, każde państwo zatem ma własny certyfikat, który weryfikuje czy wybrany produkt jest zgodny z ustanowionymi normami. Jednym z takich certyfikatów jest Gost R. Co to takiego? Jest to certyfikat ustalony przez Rosję, który jak się domyślacie, sprawdza jakość oraz zgodność artykułu z ustanowionymi normami. Certyfikacja Gost mówi co może dostać się do Rosji, a co nie – r gosty.

Jak zdobyć taką certyfikacje gost? Wszystko zależy od rodzaju artykułu na podstawie aktualnych certyfikatów, od kompletu badań oraz od liczby tychże artykułów.
Zauważamy zatem, iż droga, którą przebywają artykuły po które sięga się z taką łatwością, jest trudna, przecież muszą one przejść wiele kontroli zanim trafią na sklepowe półki.