Czym jest broń ASG i jakie są jej rodzaje?


Bez kategorii / wtorek, 19 kwietnia, 2022
Air Soft Gun albo inaczej ujmując replika broni palnej w przedziale 1:1, które mogą strzelać zazwyczaj przy pomocy wykonanych z plastiku kulek 6 mm (BB) o wadze zazwyczaj 0,11 do 0,43 gram.
Najczęściej jednak napotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.

reżyser

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Dom o Zielonych Progach
Rzadko natomiast spotykanne są kulki w kalibrze 8 mm. Takie repliki są stosowane w czasie rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają układy, które przybliżają ich funkcjonowanie do realnych odpowiedników.

Czy wiesz, że zamieszczone tutaj proponowane informacje (https://www.villapeonia.pl/oferta/), mogłyby okazać się w dużym stopniu dla Ciebie pomocne? Tyczą się one tematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Chodzi tu o hop-up (podkręcanie kulki tak, żeby leciała po możliwie równej trajektorii) oraz tzw. Blow-Back (ruch zamka powinien być wywoływany przy pomocy porcji gazu uwalnianego z magazynka naśladującego zachowanie realnej broni). Repliki ASG zaliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu kulki jest stosowane skompresowane powietrze albo gaz.

ból

Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com
Nie są one klasyfikowane jako broń, w odróżnieniu do przykładowo wiatrówek, ponieważ wylotowa siła kulki ASG jest niezwykle niewielka. Są trzy kategorie replik ASG. Istnieją repliki sprężynowe, które często są najmniej kosztowne. Występują repliki ASG gazowe oraz repliki elektryczne, które zazwyczaj są najdroższe. W wypadku tego typu broni potocznie nazywanej elektryk, przeważnie są to repliki długiej broni, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciąga się silnik, co jest wyłącznym wyjątkiem w kwestii porównania mechanizmu replik elektrycznych z całą zasadą działania modeli sprężynowych. Repliki elektryczne rodzaju ASG cechują się tym, że posiadają możliwość prowadzenia ognia stałego, posiadają także znaczny zasięg oraz cechują się szybkostrzelnością. Inne, także spotykane wyjaśnienie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

W modelach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu „green gus’u” Jest to propan z małą domieszką silnikowego oleju. Może być również użyty tu dwutlenek węgla. W tym wypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się dawce gazu, która jest dawkowana przez zawór.