Jak możesz zrobić użytek ze swojego 1% podatku w roku 2016? Jakim organizacjom najbardziej niezbędne są fundusze?


Dzieje chrześcijaństwa / poniedziałek, 28 stycznia, 2019
Większość z nas nieraz zastanawia się, czy istnieją nieskomplikowane i sprawdzone sposoby wspomagania organizacji pozarządowych albo ludzi będących w potrzebie. Nie wszyscy natomiast zdają sobie sprawę z sposobności, jakie daje nam państwo przy składaniu rocznych zeznań podatkowych.

Tymczasem praktyczność tego rozwiązania jak i duży wybór instytucji pożytku publicznego, które mamy sposobność wspierać, są faktycznie imponujące.

Wskazówki odnoszące się do oddania jednego procenta przy wysyłaniu PITu najłatwiej uzyskamy na stronie internetowej Istnieje kompleksowy, rozległy spis instytucji pożytku publicznego mających możliwość bycia odbiorcą 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016, który jest do pobrania w formacie PDF.

Jeśli nie chce nam się przekopywać się przez setki nieznajomych firm i stowarzyszeń, możemy zastosować inną strategię. Jedyne, co należy zrobić to wklepać w wyszukiwarkę nazwę organizacji albo innego podmiotu, któremu pragniemy przeznaczyć odsetek naszego podatku, i sprawdzić na jej witrynie internetowej, czy udostępnia taki rodzaj wsparcia. Zwykle na stronie głównej pojawia się banner, który o tym powiadamia i prezentowany jest numer KRS, który jest konieczny przy dopełnianiu procedur formalnych. Więcej o tej procedurze dowiesz się pod linkiem Na Ratunek.

Obliczanie podatku

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie swojego 1% podatku 2016 to forma pomocy zarówno łatwa, jak i bezpieczna. Stosując tę drogę mamy przekonanie, że oddane przez nas pieniądze trafią do odbiorcy, bowiem pośredniczy tu wyłącznie państwo. W katalogu organizacji pożytku publicznego figurują nie tylko podmioty związane z działalnością dobroczynną, ale także wszelkiego rodzaju podmioty kultury, fundacje zajmujące się rozwojem regionu a także polepszeniem życia społecznego, oraz stowarzyszenia sportowe. Taki rodzaj pomocy jest więc także rozwiązaniem nakierowanym na poprawę naszej własnej sytuacji i środowiska, w którym funkcjonujemy.