Ogarnianie podatków w naszym państwie. Rady jak się rozliczać.


Dzieje chrześcijaństwa / poniedziałek, 28 stycznia, 2019
Wszyscy dobrze wiemy, że jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pomocy. Nie wszyscy oczywiście posiadamy wielkie pieniądze na to, żeby dać radę pomóc stale. Jednak przychodzi taki czas w roku, że jesteśmy w stanie okazać wsparcie, tak faktycznie nie wydając nawet złotówki.

Musimy tylko rozliczając swój PIT wypełnić rubrykę, gdzie określa się fundację, na którą przekażemy 1 procent z naszych podatków. To bardzo dobry gest, który może sporo pomóc osobom potrzebującym, a często bywa, że ich uratować. Jeśli więc do teraz oddawaliśmy PIT i nie uzupełnialiśmy rubryki dotyczącej oddania 1% na szlachetny cel, to warto to zmienić. Bo kiedy nic nas to nie kosztuje to, czemu nie mamy wspierać osób , którym potrzebna jest pomoc. Ten raz do roku możemy to zrobić, bez żadnych kosztów, więc nie ma się, nad czym zastanawiać. Najważniejsze to pamiętać, bo sporo osób najzwyczajniej w świecie zapomina o tym, że możemy odpisać ten jeden procent, z tego powodu pojawia się wiele reklam w TV, ale również w Internecie, które pokazują, że przekazanie jednego procenta jest bezpłatne, a rzeczywiście staje się realną pomocą. Więcej na temat przeczytasz pod linkiem tutaj.

Właściwie rozliczony PIT

Sporo ludzi chciałoby pomagać, ale często nie do końca wiemy w jaki sposób to zrobić. Często brakuje nam czasu, a często brakuje nam też środków na to, by jakiejś osobie pomóc. Jest jednak sposób, żeby pomóc i to zupełnie realnie. Mianowicie możemy przekazać jeden procent z naszego podatku na fundację albo na konkretną osobę, podopiecznego wybranej fundacji. A jak przekazać 1%? Otóż trzeba jedynie w deklaracji podatkowej wypisać odpowiednie rubryki. Nie jest to trudne i zajmie jedynie chwile. Powinniśmy jedynie mieć świadomość, na jaką fundację chcielibyśmy przeznaczyć pieniądze. Powinniśmy, więc popatrzeć na PIT i wypisać odpowiednie pola. Przez, co osoby , które tego potrzebują będą miały realne pieniądze. A jak wiemy jest to niesamowicie ważne. Jeśli chcemy, by świat był fajniejszy trzeba pamiętać o tego rodzaju gestach. Bo tego typu pomoc jest faktycznie świetną sprawą i ludzie faktycznie sporo na tym zyskają, a nas wypełniających deklarację podatkową, nic a nic tego typu darowizna nie kosztuje. Jeśli więc nie mamy jak wspierać w ciągu roku, a przekroczyliśmy kwotę wolną od podatku, to pamiętajmy, że 1% możemy przeznaczyć na wybraną instytucję.