Dowiadujemy się na czym polegają gierki komputerowe z pogranicza science fiction


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / czwartek, 13 stycznia, 2022
Generalnie rzecz biorąc, miłośnicy fantastyki w dziedzinie gier wideo, dzielą się na dwie kategorie. Ci pierwsi są entuzjastami przygód rozwijających się w baśniowych królestwach, pełnych elfów, gnomów oraz bohaterskich herosów. Ci drudzy, wolą całkiem inny świat przedstawiony. Bowiem science fiction kieruje całkowicie innymi prawami. Zazwyczaj areną akcji jest wszechświat, obszar często mocno nieprzyjazny dla ludzkich postaci. Przemierzają oni w statkach kosmicznych ten teren, spotykając licznych obcych. Poniżej przykład dwóch interesujących gier z tego nurtu.

Battlestar Galactica online to, jak sama nazwa pokazuje, rozrywka którą odbywa się w sieci, mierząc się z innymi graczami, tworząc z nimi team lub knując przeciwko nim- . Wcielamy się tutaj w kreację Admirała Adamy, kierownika tytułowego statku inter galaktycznego. Wraz z paroma odmiennymi maszynami przemierza on wszechświat szukając nowej planety do zamieszkania. Gdyż ich dom został zdewastowany przez rasę Cylonów – robotów, które stworzyli ludzie aby im służyły. Jednak te przeciwstawiły im się i wytoczyły wojnę swoim twórcom. Obecnie, kiedy ostała się tylko garstka osób z admirałem Adamą na czele, Cyloni podążają śladem niedobitków ludzkości. Gra Battlestar Galactica online powstała na motywach znakomitego serialu z 2006 roku, będącego sequelem odmiennego, z lat 70-tych.
Park Linowy Carina

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Darkorbit także jest grą systemową, typu MMO. Wcielamy się w niej w rolę dowódcy statku kosmicznego. Akcja w tej produkcji skupiona jest głównie na rozwalaniu kolejnych statków, tak samo kierowanych komputerowo, jak i należących do odmiennych graczy walczących z nami w sieci. Darkorbit rozpoczynamy jako skromny pilot, kierujący zawodnym statkiem zwiadowczym. Razem z rozwojem postaci i naliczaniem sobie coraz to większej puli punktów, nasz protagonista rozwija się.

Zainteresował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź Instytut Zarządzania Ograniczeniami szybko, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie również będzie równie ciekawe.

Kierujemy coraz to bardziej rozwiniętymi statkami, które osobiście możemy rozbudowywać. Zdobywamy surowce, podróżując na odległe planety, wraz z eksploatacją obszaru, mamy dostęp do znacznie większej liczby lokacji. Istnieją również specjalne pola bitewne, na których możemy mierzyć się z innymi graczami.

Gry z gatunku science fiction są doskonałą gratką dla każdej osoby, którą fascynuje wszechświat. Możemy tutaj latać z jednej galaktyki do kolejnej, poznawać nowe planety, stanowiące część całkiem odmiennego układu słonecznego niż znany nam, ziemski.