Poszukujemy przyjaznej szkoły podstawowej dla własnego dziecka


Teologia / środa, 5 lutego, 2020
Podstawówka to w sumie nic wielkiego – przynajmniej jeżeli w rachubę wchodzi jej wybór. Przecież w akurat naszym kraju funkcjonuje rejonizacja, a więc dzieciaki z jednego osiedla idą do jednej szkoły. To wielce komfortowe, ponieważ dzieci mają dosyć krótką trasę do szkoły. Jednakowoż czy we wszystkich przypadkach najbliższa szkoła jest najbardziej wskazaną możliwością?

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza to tyczy się dużych miast – takich ośrodków miejskich, na których obszarze znajdują się takie szkoły podstawowe, które cechują się ponadstandardowym poziomem nauki – przejdź do strony. A poza tym, w pewnych szkołach nie jest przesadnie bezpiecznie, a więc słabsze dzieci mogą być gnębione przez rówieśników. W renomowanych podstawówkach jest ogólnie korzystniej. Poziom nauczania jest lepszy, raczej nauczyciele są konkretniejsi, do tego jest bezpieczniej, warunki nauki charakteryzują się europejskim poziomem.

Poza tym ta nieco bardziej licząca się szkoła podstawowa generalnie sporo lepiej przygotowuje dzieciaki do życia w późniejszym okresie. Na przykład trudno nie docenić jakości nauczania języków obcych, w szczególności języka angielskiego. Chociaż również mowa o języku niemieckim czy francuskim. Interesująca sytuacja sprzed dosłownie kilku chwil: pewien wielce inteligentny człowiek dostał ciekawą propozycję pracy, gdzieś w Warszawie, ale niestety nie może pochwalić się doskonałą znajomością francuskiej mowy. A więc szkoły, w których dostrzec idzie lepszy poziom nauczania języków obcych to bez dwóch zdań coś naprawdę godnego dużej uwagi.

Szkoła, klasa

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

Interesująca jest chociażby szkoła żydowska we Wrocławiu – ogólnie w każdym większym mieście funkcjonują szkoły podstawowe, które bezproblemowo można polecić. Zapamiętajmy jedną sprawę: w żadnym przypadku nie zakładajmy, że akurat nasze dziecko jest bardzo inteligentne. Być może w istocie jest bardzo ponadprzeciętne, lecz ciężko nie zauważyć, iż zwłaszcza nasze elity niejako tresują swoje dzieci. Ale to tylko takie wtrącenie. Bez dwóch zdań poszukiwanie dla własnego dziecka szkoły dalszej, niż ta jaka jest najbliższa miejscu meldunku jest doskonałym wyjściem. Dobra podstawówka to zapewne jeszcze nie wszystko, ale niejako zapewnia dla naszej pociechy korzystniejszy start w życie.