W jaki sposób poradzić sobie z niesamowicie trudnym przeżyciem, jakim bez wątpienia jest niezdanie matury?


Teologia
Gimnazjaliści mają w dzisiejszych czasach trzy główne opcje swej dalszej edukacji: szkoła zawodowa, technikum i liceum. Wybierając te dwa końcowe mogą oni przystąpić do egzaminu maturalnego, który będzie glejtem, umożliwiającym kontynuowanie nauki na poziomie wyższym. Jednak czasami zdarza się tak, iż w pewnym miejscu powinie się noga i następnym terminem, w którym test maturalny się odbędzie jest sierpniowa sesja poprawek albo nawet dopiero kolejny rok. Jest to bez wątpienia przeżycie przygnębiające, jednak trzeba sobie jakoś z tym poradzić.
20 grudnia 2019

Jak wybrać najbardziej właściwą szkołę dla dorosłych? Na które kwestie niezbędnie należy zwracać uwagę?


Teologia
Dość mądre przysłowie mówi, iż na naukę nigdy nie jest zbyt późno. Faktycznie to mądre powiedzenie, ponieważ jest w nim bardzo dużo prawdy. Kiedy przestajemy się uczyć, to tracimy bardzo wiele, może to zabrzmi dziwnie, lecz w jakiś sposób zatrzymujemy się w rozwoju. To bardzo niedobry objaw, gdyż świadczy o tym, że czegokolwiek się nauczyliśmy to wszystko więc nic więcej się nie nauczymy. Naturalnie jak pracujemy w jakiejś branży, to często uczymy się na różnorodnych szkoleniach, jednakże większość z nas powtarza takie same działania, jakie nic nowego nie wnoszą do życia.
10 października 2018

Edukacja dla osób w dorosłym wieku – jakie rozwiązania można współcześnie wybrać dla siebie, aby odpowiedzialnie zadbać o swoją przyszłość?


Teologia
Dziś, ciągłe podnoszenie własnych kwalifikacji ma ogromne znaczenie. Osoba, które chce faktycznie dobrze zadbać o własną karierę, przede wszystkim musi kontynuować swoją edukację. Na szczęście, bardzo rozwinięty system szkolnictwa, państwowego i prywatnego powoduje, że nie powinno się mieć z tym dużych trudności.
10 października 2018