W naszym kraju trudno jest dostać pozwolenie na pistolet czy karabin


Dzieje chrześcijaństwa / środa, Październik 10th, 2018
Każdy, kto lubi amerykańskie filmy, wie, że prawie każdy ma tam pistolet. Takie panuje u nich prawo. W naszej ojczyźnie jest jednak całkowicie inaczej.
Każdy broni swojego prawodawstwa – Amerykanie sądzą, że trzymanie w domu broni jest równoznaczne z prawem do wolności oraz obrony życia swojego oraz swych dzieci.

Szwecja

Autor: www.4taroty.pl

Głoszą, że prawo to daje im konstytucja. W naszej ojczyźnie większość ludzi opowiada się raczej za zmniejszaniem obecności broni w obiegu. Znaczny procent Polaków jest poniekąd za wyśrubowaniem przepisów, na podstawie których dostaje się pozwolenia na broń. Powtarzają także, że testy psychologiczne muszą być surowsze w takich profesjach, gdzie ludzie posiadają styczność z bronią – czyli z reguły policja oraz wojsko. Broń jest więc dość ciężko dostępna, chociaż niestety sprzedawana jest też w nielegalnym obiegu. I tam na nieszczęście da się nabyć wszystko. Zazwyczaj od mafii, co potwierdza to, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeżeli mówimy o zlikwidowaniu różnych grup kryminalnych. Z bronią powinno się umieć obchodzić. Kupienie jej jeszcze o niczym nie świadczy. Jeżeli ktoś odczuwa fascynację nią, ale nie chce przechodzić długich procedur dotyczących pozwolenia na jej posiadanie, to zapewne z chęcią pójdzie na strzelnicę.

Tam wyspecjalizowani pracownicy wytłumaczą nam dokładnie, jak działają różne rodzaje broni i z każdego modelu będziemy mieli możliwość sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mieli możliwości oddać serii z kałasznikowa, gdyż zabrania tego nasze prawo. Jednak będziemy mogli postrzelać z karabinu pojedynczymi strzałami.