Już jako dziecko starannie zbierałeś wszelakie monety

Krajowe, pochodzące z zagranicy, okolicznościowe lub zupełnie te powszechne, które były w tym okresie w obiegu. Do dnia dzisiejszego wspominasz, jak o niektóre z nich byłeś zmuszony zabiegać i ile wymagały nieustępliwości i samozaparcia, aby je zdobyć?


Po latach z pewnością z rozczuleniem wspominasz tę swoją wielką pasję i osobiście sobie się dziwisz, jak upływające lata potrafią wiele zmienić w człowieku.
Dawny zapał gdzieś po drodze osłabł, a teraz coraz częściej myślisz o tym, czy po prostu nie sprzedać gdzieś tej całej swojej numizmatycznej kolekcji? Jeżeli czujesz, iż w gruncie rzeczy już dawno z tego wyrosłeś, należałoby zrobić z niej jakiś użytek. Może w swojej kolekcji masz jakąś prawdziwą perełkę, która okaże się całkiem dużej wartości monetą? Jeżeli tylko jesteś przekonany, iż czas na to rozstanie z hobby nadszedł, rozejrzyj się , czy gdzieś w okolicy skup monet . Być może okaże się, że jest ich zupełnie wiele. Przeszukaj również internet, ponieważ w sieci bardzo wielu pasjonatów szuka swoich wymarzonych monet. Trzeba także odwiedzić w okolicy każdy jeden skup monet - wówczas będziesz miał jasną sytuację, która propozycja okaże się dla Ciebie najbardziej korzystna. Miej na uwadze, że numizmatyka ciągle jest hobby wielu osób, a skoro Ty już z niej wyrosłeś, sprzedaj kolekcję. Dzięki temu będziesz miał środki, które pozwolą Ci realizować nowe hobby, ponieważ z pewnością z wiekiem odkryłeś w sobie inne zainteresowania.


Rodzimy Kościół Polski
Autor: Dafi
Źródło: Dafi


Niemowlak i jego zabawki
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com


Nic nie ma obowiązku trwać wiecznie zwłaszcza hobby.
Trzeba jednak, by starannie zbieraną kolekcję oddać w ręce kolejnego pasjonata, a że można dzięki temu coś zarobić, to przecież nie jest nic złego. Może gdzieś ktoś akurat o takich monetach jakie Ty posiadasz od dawna marzył.