Dobre komputerowe gry


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / niedziela, 12 lutego, 2023
Toja latorośl kocha komputerowe gry? To doskonale. Granie nie tylko nie oszałamia, lecz doskonale rozwija mózg.
Gry komputerowe to nie samo zło. Na odwrót, mają pozytywny wpływ na inteligencję oraz zdolności dzieci, co udowadnia coraz większa ilość badań.

rap
Gry nie jedynie rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego i strategicznego, ale także wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że mały gracz umie przeprowadzać kilka zadań równolegle. Do dziś dnia rodziciele byli najczęściej trwożeni. Kupcie dziecku PlayStation, a za moment będziecie mieć popędliwego nerwicowca, dajcie mu dojście do peceta z grami, wyrośnie szaleniec. Nic dziwnego, iż z lękiem spoglądamy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieciaki rozpoczynają grać w Wiejskie Życie albo w strzelanki.
regały w sklepie

Autor: Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
randki

Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście współcześnie okazuje się, iż to nie do końca prawda. Gry przeglądarkowe mają korzystny wpływ na bystrość oraz zdolności dzieci, czego dowodzi coraz to więcej badań. Jednym z najszybciej spostrzeganych skutków grania będzie poprawa wyobraźni przestrzennej a także synchronizacji ruchowo-wzrokowej, a więc zdolności mózgu do natychmiastowego refleksu. U graczy świetnie rozwija się także fantazja oraz zdolność do nieszablonowego myślenia.

wygląda zatem na to, iż w trakcie grania mózg nie tylko się nie rozleniwia, jak dotychczas zwykliśmy sądzić, ale wprost przeciwnie – gry przeglądarkowe to dla mózgu coś niczym turbodoładowanie, sprawiające, że mózg wchodzi na wysokie obroty. Niektórzy naukowcy są wręcz przekonani, iż nieustanny kontakt z nowiuteńkimi technologiami gwałtownie zwiększa możliwości przetwarzania informacji poprzez mózg.