Każdy posiada jakieś hobby – niektórzy kolekcjonują znaczki, a inni monety – niekiedy jednak pragniemy pozbyć się niepotrzebnych kolekcji


Co czytać, Dzieje chrześcijaństwa, Filmografia, Planszówki / sobota, 23 października, 2021
Jeśli dla przykładu nasz dziadek miał pasję i kolekcjonował stare monety, to mógł w spadku oddać nam swój skarb. Jednakże, my niekoniecznie musimy tę pasję rozumieć i kultywować.
Jeżeli od dziecka pasjonowaliśmy się zbieraniem na przykład starych monet, bo wpoił w nas tę miłość dziadek, to możemy przejąć potem jego kolekcję i kontynuować jej uzupełnianie.

xbox

Autor: – EMR –
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd

Autor: Piotr Słotwiński
Jeżeli jednak odziedziczyliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z tym zrobić, to mamy prawo to sprzedać. To będzie chyba najkorzystniejsze rozwiązanie. Monety, które dla nas nie mają zbyt wielkiego znaczenia, dla kolekcjonerów mogą być bezcenne. Są w stanie w cudowny sposób uatrakcyjnić jego zbiór. Ktoś będzie szczęśliwy i my będziemy także USAtysfakcjonowani, ponieważ do naszego portfela trafi spora suma pieniędzy. Oczywiście, jest to zależne od tego, jak niezwykła jest nasza kolekcja. Jeśli mamy rzadko spotykane monety przykładowo z XIX wieku lub jeszcze z okresu zaborów, to na pewno możemy liczyć na duży zysk. Powinniśmy w internecie wyszukać profesjonalny skup (Zobacz więcej: skup starych banknotów polskich) monet i zadzwonić do nich. Ich pracownicy przyjadą i fachowo wycenią naszą kolekcję. Wycena będzie oczywiście bezpłatna. Należy skontaktować się z kilkoma spółkami, które trudnią się numizmatami i zestawić ceny. Da nam to przejrzysty obraz sytuacji i będziemy mogli wziąć najlepszą ofertę.

Nie zapominajmy jednak o tym, żeby mieć pewność, że chcemy kolekcję odsprzedać, gdyż po tym nie będziemy mogli już zmienić zdania.