Jak rozliczyć się z urzędem fiskalnym przez internet?


Dzieje chrześcijaństwa / poniedziałek, 7 marca, 2022
Rozliczając się z urzędem fiskalnym jeszcze kilka lat temu podatnik zobowiązany był do dostarczenia papierowego formularza PIT. Aktualnie PIT może być składany zarówno w formie tradycyjnej, jak też przez internet. Ten drugi sposób jest prostą jak też najszybszą formą rozliczenia podatkowego, bowiem umożliwia rozliczenie się z fiskusem bez konieczności wychodzenia z mieszkania.

rozliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
By złożyć roczny PIT – – nie trzeba już wystawać w długich kolejkach w urzędzie skarbowym, wystarczy posłać PIT online rozliczony w z pomocą programu komputerowego. Musimy tylko uważać by nasze rozliczenie było poprawne.

Jedną z najczęstszych omyłek których dopuszczają się osoby składające PIT online, bywa nieodpowiedni wybór formularza podatkowego. Problemem bywa również aktualność formularzy podatkowych, albowiem E-deklaracja – tak samo jak deklaracja w tradycyjnej wersji – powinna być formularzem aktualnym dla danego roku fiskalnego. Warto więc wcześniej sprawdzić, czy program w którym wypełniamy PIT online – informacje o pitach na – korzysta z zaktualizowanych druków. Składając nieodpowiedni formularz PIT w urzędzie podatkowym narażeni jesteśmy na wezwanie do złożenia korekty bądź też do powtórnego złożenia blankietu podatkowego.

Składając roczny PIT online lub na papierowym formularzu musimy skorzystać z poprawnego identyfikatora podatkowego. Jeszcze do niedawna wszyscy podatnicy posługiwali się w tym celu tylko numerem NIP. Aktualnie NIP używany jest jedynie przy rozliczeniach firm.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to aby zdobyć zbliżone dane na prezentowany temat, spójrz na informacje (https://www.alufinish.pl/), one na pewno także przykują Twoją uwagę.

Wszyscy inni podatnicy przy wypełnianiu blankietów PIT muszą w polu „identyfikator podatkowy” wpisać swój PESEL.

rozliczanie przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Innym częstym błędem przy wypełnianiu e-deklaracji z pomocą internetu – Pitax – jest podanie błędnej wartości dochodu za miniony rok podatkowy. W podobnym przypadku podatnik nie będzie jednakże w stanie posłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej, więc będzie musiał ją złożyć we właściwym urzędzie podatkowym. Kontrola taka ma na celu zweryfikowanie tożsamości konkretnej osoby, bowiem na blankiecie papierowym musimy złożyć podpis odręczny, natomiast e-deklaracja takiego podpisu nie żąda.

Wypełniając PIT online możemy być pewni iż nasze dane nie zostaną przechwycone przez osoby niepowołane pod warunkiem, iż zadbamy o zaktualizowanie naszej aplikacji antywirusowej.