Co dobrze jest zapakować na obóz przetrwania?


Bez kategorii / czwartek, 19 stycznia, 2023
Nasze dzieci co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Dobrze jest zatroszczyć się o to, żeby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Obozy takie umiejscawia się z reguły w terenach sprzyjających wszelkim grom terenowym. Zwykle są to wycieczki w tereny górskie lub na mazury. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Często wyjazdy takie mają po trosze formę zabawy, jednak mając na uwadze charakter militarny wycieczki, należy pamiętać, że trzeba się także tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, możemy się spodziewać już większego wysiłku, porównywalnego z wojskiem.

Obozy tego rodzaju jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Na tego typu wyjazdach będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Być może uda nam się także pojeździć na quadach albo rzucać granatami, oczywiście bezpiecznymi granatami hukowymi.

Ponadto na tego typu wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor (sprawdź wrocław tor wyścigowy) przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.

Wszelkie przybory typu zapałki, kompas czy nóż mogą też być niezbędne. Warto wcześniej podpytać organizatorów, jakiego typu sprzęt jest potrzebny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Warto też zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy bez problemu dużo elementów asortymentu przydatnych na taką wycieczkę.