W jaki sposób trzeba walczyć z gryzoniami, które wchodzą do naszego domu?


Bez kategorii / środa, 2 lutego, 2022
W zwalczaniu gryzoni mamy sprzymierzeńców. Są to naturalni wrogowie gryzoni zatem dziko żyjące kuny, łasice czy też drapieżne ptaki. Mogłyby być to również zwierzęta udomowione zatem koty i w nieco mniejszym stopniu psy.

Najmniej popularna metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Prowadzone jest ono głównie w przypadku wielu gryzoni takich dla przykładu jak szczury czy karczowniki. Teren, na jakim te gryzonie posiadają swe nory, jest ogradzany gęstą siatką a później gryzonie są wypłaszane z nor za pomocą gazu lub wody. Uciekające gryzonie zabijane są kijami albo czasem strzela się do tych gryzoni z broni śrutowej. Technika odłowu gryzoni jest to wykopywanie tzw.

Ten tekst posiada bardzo ciekawą treść, lecz odszukaj serwis (http://konstrukcje-reklamowe.pl/referencje/), który zawiera analogiczne informacje. Także zapewne będą bardzo ciekawe.

rowków chwytnych. Są to wykopane na głębokości 20 do 30 cm rowki w ziemi, które biegną najczęściej obok ogrodzeń albo granicy działki. Co kilka metrów wykopać trzeba głębokie studzienki, do których wpada gryzoń. W studzienkach lub rowkach umieścić można trutkę. Najpewniejszy oraz najtańszy sposób zwalczania gryzoni, to stosowanie pułapek. Konieczna jest cierpliwość i wprawa, które decydują o powodzeniu walki z gryzoniami.

gryzoń

Autor: KJD2007
Źródło: http://www.flickr.com

Pułapki, do których mimo częstego nastawiania nie udało się złowić gryzonia nie ma potrzeby zastępować innymi, kiedy nie zaobserwowaliśmy w ich okolicy wyraźnych śladów szkodliwych gryzoni. Istnieje bardzo wiele rodzajów pułapek na szczury oraz odmienne gryzonie. Końcowa metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni przy pomocy różnego rodzaju preparatów gryzoniobójczych. Są to preparaty w formie trujących gazów albo trutek. Deratyzację przy pomocy tych środków możemy wykonywać sami, lecz bezpieczniej będzie, kiedy tą usługę zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która specjalizuje się odszczurzaniem. Żeby zabezpieczyć mieszkanie przed gryzoniami, trzeba sprawdzić czy są jakiekolwiek szpary, jakimi gryzonie mogą wejść z dworu do naszego domu.

Znalezione szpary należy niezwykle dokładnie zabezpieczyć. Należy pamiętać o tym, że gryzonie mogłyby przegryźć płyty z plastiku, deski oraz umieją wyskrobać dziury w cementowej zaprawie.