Czy pragnienie łatwego życia to jedynie iluzja?


Bez kategorii / sobota, 3 września, 2022
Jest to niezwykle ciekawa rzecz, której warto się nauczyć. Można oglądać przeróżne występy iluzjonistów w telewizji.
Kluczowym kryzysem młodych ludzi jest uleganie mitowi o tym, że jest „łatwe szczęście” czyli szczęście osiągnięte spontanicznie.

Możemy zauważyć dużo przejawów dążenia za czymś takim jak iluzja prostego szczęścia. Niezwykle czytelnym przykładem jest tutaj poszukiwanie łatwych pieniędzy zatem tego typu, których nie zdobywa się poprzez legalną pracę, tylko poprzez korupcję, kradzież oraz sprzedawanie swojego ciała. Podobną filozofią kierują się ludzie poszukujący łatwej kariery.

Jeśli czujesz, że powyższa notka może być według Ciebie niewystarczająca, to zamieszczony poniżej materiał na pewno Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź!

Nie podążają oni do tego, żeby osiągnąć wysoki poziom kompetencji oraz pracowitości, jedynie pragną awansować w zawodowym oraz społecznym życiu w oparciu o znajomości oraz zrezygnowanie z podstawowych moralnych zasad. Następnym nietypowym przejawem iluzji prostego szczęścia, jest to mit o tym, że są łatwe więzi. Objawia się taki mit o budowaniu więzi, które nie są oparte na wierności oraz miłości, ale na partnerstwie. Właśnie w ten sposób współczesny człowiek łudzi się, że międzyludzkie relacje mogłyby być wystarczające w małżeństwie oraz w rodzinie.

iluzja
Częstochowa

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Mit o przekonaniu, że są proste wartości przejawia się w twierdzeniu, że wartościowe jest jedynie to, co osoba sobie ceni, że moralne jest to, co robi większość ludności albo że każdy człowiek jest uczciwy póki nie zostanie skazany prawomocnym sądowym wyrokiem. Kolejny przejaw szukania prostego szczęścia, to proste usprawiedliwianie własnych błędów. Główną przyczyną na podążanie dzisiejszego człowieka za mitem o tym, że istnieje łatwe szczęście, jest słabość oraz naiwność, a także cynizm oraz manipulacja.

W każdym przypadku ludzie marzyli o łatwym szczęściu i zdarzało się, że część z nich ulegała iluzji, że proste szczęście istnieje. Ważną przyczyną aktualnej mody o łatwym szczęściu jest umyślnie zaprogramowane funkcjonowanie dorosłych. Na myśli mamy tutaj polityków i ludzi interesów.