Aktualnie obcy język to wymóg

Otwarcie na świat wymaga całkowitego profesjonalizmu. Można się z tego typu postulatem zgodzić nie wiedząc do końca o co w tym chodzi. To raczej normalne, zawodowcy przeważnie są raczej przygotowani, nawet wtedy, gdy nie do końca są w formie.


W tym artykule rozwiniemy temat skutecznej międzynarodowej komunikacji. Parafrazując znane wszystkim
Flaga angielska
Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com
przysłowie, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o języki obce, bardzo często zbyt wiele tracimy, jako ludzie, przedsiębiorcy, ludzie biznesu, gdy nie jesteśmy w stanie się dobrze porozumieć z naszymi międzynarodowymi kontrahentami. Warto to odmienić, bo otwiera to nowe rynki, znajomości, interesy.

Kiedy podczas socjalizmu posiadaliśmy właściwie tylko jednego partnera gospodarczego wystarczyła znajomość języka rosyjskiego. Zresztą, byliśmy uczeni go od najmłodszych lat, w szkole. Nie było kursów w dzisiejszym pojęciu, nie było szansy uczenia się pozostałych języków obcych w sposób profesjonalny. Tak naprawdę mogliśmy uczęszczać do kogoś na zajęcia lub samemu przyswajać wiedzę z podręczników, ale to wszystko było utrudnione. Nie to co dzisiaj, w wielkich miastach dostęp do różnego rodzaju kursów, w trakcie których wykładane są różnorodne języki - odwieź www - obce, to normalne, coś oczywistego.
Flaga na wietrze
Autor: _dChris
Źródło: http://www.flickr.com


Wiedzą o tym ludzie, którzy prowadzą własne przedsiębiorstwa i pragną zaistnieć w szerszej, międzynarodowej społeczności. Pragną odnaleźć zaufanych międzynarodowych kontrahentów, z jakimi będzie możliwość realizować wspólne projekty. Do tego jak najbardziej wymagany jest obcy język. Językiem międzynarodowym jest angielski i to jego znajomość jest najbardziej konieczna, jednak posługiwanie się innymi językami naturalnie zwiększa nasze szanse na lepsze zawodowe perspektywy (zobacz: tłumacz przysięgły języka angielskiego Zenon Styczyrz).

Znają tę prawdę bardzo dobrze właściciele biur tłumaczeń, do których odzywają się właściciele różnych przedsiębiorstw prosząc o tłumaczenia na różnorodne, czasami niezwykle rzadki obce języki. Jedynie najbardziej profesjonalne firmy mają w swojej ofercie kilka języków obcych i usługi dodatkowe (tłumaczenia internetowe), lecz bardziej od ilości liczy się jakość. Pamiętajmy więc o tej prawdzie, gdy będziemy poszukiwali najlepszych tłumaczeń. Gdzie można odnaleźć najlepszą ofertę? Najlepsza jest „poczta pantoflowa” lub internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy tłumacz i nazwy miasta (na przykład, tłumaczenia Katowice) dostaniemy szereg ciekawych ofert.